W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie poetyckie pod nazwą „Poezja pokoleń”. Program spotkania wypełniony był wierszami o tematyce miłosnej w szerokim znaczeniu.

W niedzielny wieczór 22 lipca 2018 r. można było uczestniczyć w niezwykle miłym spotkaniu. Poezja polskich poetów i lokalnych twórców przypomniała nam, że miłość, to takie dobro, które każdy pragnąłby otrzymać i ofiarować, jest niezbędna do szczęścia, potrzebna do życia i nieśmiertelna.

W spotkaniu wzięły udział trzy pokolenia z amatorskiego ruchu artystycznego, który działa na terenie naszej gminy, a recytatorami byli: Maria Bełz, Danuta Kania, Janina Posłajko, Lucyna Baryła, Aneta Szpinda, Jadwiga Kaczor, Maria Szewczuk, Małgorzata Macheta, Gabriela Macheta, Maria Pysiewicz, Zofia Wróblewska, Urszula Wronka, Janina Bajwoluk, Zbigniew Pysiewicz, Adam Wawrzonek. Wiersze  wybrane przez samych recytatorów były bardzo różnorodne, ale przez to mogliśmy szerzej zrozumieć pojęcie tego magicznego słowa „Miłość”. Wszystkie utwory były bardzo wzruszające, ale znalazły się też nieco humorystyczne. Spotkanie ubarwione było pięknymi piosenkami w wykonaniu Pani Anety Szpindy, przy akompaniamencie Pana Janusza Bogatko. Niezwykły klimat przy blasku świec sprawił, że będziemy kontynuować podobne spotkania, bo poezja jest czymś niezwykłym, gdy za każdym razem odkrywamy ją na nowo.

Skip to content