Noc świętojańską w gminie Komarów-Osada obchodziliśmy w miejscowości Krzywystok. Mnóstwo świetnej zabawy, dobra muzyka, sprawiły, że wydarzeniu towarzyszyła radosna atmosfera. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy w różnym wieku.

 

Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć najważniejszych elementów, które budują tradycję Nocy Świętojańskiej. Został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, wszędzie było czuć zapach ziół, którym przypisywano magiczne właściwości.

 Komisja konkursowa, złożona z panów, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie wianki były przepiękne i niezwykle oryginalne, kolorowe wykonane z przeróżnych kwiatów i ziół przyozdobione pięknymi wstążkami. Po długich naradach, burzliwych dyskusjach wybrano najpiękniejsze. Wszystkim paniom biorącym udział w konkursie wręczono drobne upominki. Aby tradycji stała się zadość w ten magiczny wieczór uczestnicy wyruszyli na poszukiwania legendarnego kwiatu paproci, który zakwita w tę jedną jedyną noc. Udało się !!! i w tym roku zakwitł. Uczestnicy chętnie brali udział w organizowanych tańcach integracyjnych różnego rodzaju  konkursach i zabawach oraz wspólnym śpiewaniu utworów o miłości i nie tylko.

Spotkanie odbyło się w radosnej i miłej atmosferze. Dziękujemy za mile spędzony czas mamy nadzieję spotkać się  za rok, na kolejnej Nocy Świętojańskiej.

Organizatorami spotkania byli:

  • Klub Seniora „Legenda”,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywymstoku,
  • Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie

Skip to content