8 czerwca 2018 r. gimnazjaliści oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Piątkowe obchody rozpoczęły się „Korowodem Niepodległości”, do którego włączyły się wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz pani Wójt Wiesława Sieńkowska. Wszyscy uczestnicy korowodu w biało – czerwonych barwach i z różnymi symbolami narodowymi wyruszyli spod budynku szkoły i dzięki pomocy jednostki miejscowej straży pożarnej, która czuwała nad ich bezpieczeństwem, przemaszerowali główna ulicą Komarowa. Przemarsz zakończył się na płycie boiska szkolnego, na którym wszyscy zatańczyli poloneza.

Kolejnym etapem świętowania był udział uczniów klas III i II gimnazjum oraz przedstawicieli siódmoklasistów w biciu rekordu Polski w ilości par tańczących poloneza. I tak punktualnie od godz. 11.00  przez 7 minut i 45 sekund do muzyki z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy 27 par tańczyło w hali sportowej poloneza. Oprócz uczniów w biciu rekordu uczestniczyły również panie dyrektor, pani wójt oraz nauczyciele.

Na zakończenie cała społeczność szkolna uczestniczyła w poetycko – muzycznym spotkaniu, podczas którego uczniowie prezentowali przygotowane wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.

Skip to content