29 maja 2018 roku gimnazjaliści oraz uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy wraz z przedstawicielami dorosłego pokolenia mieszkańców uczestniczyli w akcji „Cała Gmina Biega”. Nie zabrakło również dyrektorów szkół oraz nauczycieli, którzy ze swoimi uczniami zawsze aktywnie uczestniczą w każdej sportowej imprezie. Łącznie we wtorkowym biegu wystartowało 420 zawodników w czterech kategoriach wiekowych: 0 – I, II – III, IV – VI, a także klasy VII, gimnazjalne i dorośli.

 

Oczywiście wszyscy zawodnicy pokonali trasę biegu, z uśmiechem docierając do mety i im to należą się słowa uznania oraz gratulacje. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, zdrowe przekąski oraz wodę dla zregenerowania siły.

Trzeba przyznać, że organizatorom imprezy dopisała i aura i frekwencja uczestników. Ich liczny udział w biegu to wielka zasługa przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego, którzy na wszelkie możliwe sposoby starają się mobilizować dzieci i młodzież do aktywności fizycznej i do systematycznego uprawiania sportu. Czuwają przy tym nad przestrzeganiem obowiązujących w nim zasad fair play oraz uczą młodzież zdrowej rywalizacji. Poza tym akcja „Cała Gmina Biega” to doskonały pomysł na popularyzację wspomnianej formy wysiłku fizycznego wśród dzieci oraz forma zachęty do dbania o zdrowie poprzez start w imprezach sportowych, w których liczy się udział, a nie uzyskany czas i miejsce na mecie.

Organizatorzy imprezy:

  • Gmina Komarów – Osada,
  • Samorządowy Ośrodek Kultury,
  • Szkoła Podstawowa w Komarowie – Osadzie,
  • Jednostka OSP Komarów-Osada.

Gratulujemy zawodnikom!!!

 

Skip to content