Pod takim hasłem odbyła się debata w Domu Kultury w Łabuniach w dniu 23 maja 2018 roku skierowana do mieszkańców naszej gminy i gminy Łabunie. Na pytania władz samorządowych oraz społeczeństwa odpowiadali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Posterunku Policji w Łabuniach.

Zorganizowana przez zamojską policję debata pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa w rejonie gminy Komarów Osada i Łabunie. Na spotkanie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Komarów Osada Panią Wiesławą Sieńkowską oraz Wójtem Gminy Łabunie Panem Antonim Turczynem. Byli również przedstawiciele oświaty, gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz sołtysi i mieszkańcy. Z ramienia zamojskiej policji w debacie uczestniczyli Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Martyniuk, Naczelnik Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Halinowski, Oficer prasowy KMP Pani Dorota Krukowska-Bubiło, Kierownik Posterunku Policji w Łabuniach asp. szt. Zbigniew Byczek wraz z dzielnicowymi gminy Komarów-Osada i Łabunie.

Funkcjonariusze przedstawili stan bezpieczeństwa na terenie obu gmin, poinformowali o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, służby dzielnicowego i jego działań priorytetowych oraz zagrożeń osób starszych ze strony oszustów. Podczas dyskusji uczestnicy debaty dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Wyjaśniono, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia dodawanie opisu zagrożenia, które jest dokładnie analizowane przez funkcjonariuszy Policji.

Funkcjonariusze zachęcali obecnych do aktywności i pomocy w dbaniu o wspólne bezpieczeństwo.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl/lza/informacje/aktualnosci/79914,Spotkanie-policjantow-z-mieszkancami.html

Skip to content