Od lat tradycją w gimnazjum w Komarowie – Osadzie jest pielgrzymko – wycieczka, w której zawsze uczestniczą uczniowie klas III. Każdego roku jej program jest bardzo bogaty, a organizatorzy starają się, by dla gimnazjalistów taki wyjazd był jak najbardziej owocny.

Tegoroczna pielgrzymko-wycieczka uczniów klas III gimnazjum odbyła się w dniach: 4 – 6 kwietnia 2018 r. W ciągu trzech dni gimnazjaliści zwiedzali Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kopalnię soli w Wieliczce, zabytkowy Kraków, bazylikę i klasztor w Częstochowie, Muzeum – Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz podziwiali uroki Zakopanego, m.in. małą i dużą skocznię, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz Gubałówkę. Dodatkową atrakcją okazał się przejazd kolejką torową oraz roztaczający się z niej widok na panoramę Tatr i Zakopanego. Każde ze zwiedzanych miejsc to skarbnica wiedzy na temat polskiej kultury, architektury i sztuki oraz miejsc kultu, z czym uczniowie w teorii zerknęli się już m.in. na zajęciach plastyki, zajęć artystycznych, historii czy języka polskiego. Ten wspólny klasowy wyjazd dał gimnazjalistom szansę obcowania z dziełami kultury i sztuki, a także był doskonałą okazją do podsumowania trzyletniej nauki w gimnazjum.

Za organizację pielgrzymko – wycieczki odpowiedzialna była Pani Jolanta Skowronek, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: Pani Katarzyna Pleskaczyńska,  Pani Teresa Wszoła oraz Pan Marek Biszczan.

Skip to content