Tradycyjnie 21 marca w naszej szkole obchodzony jest Dzień Samorządności, połączony z powitaniem wiosny. Organizatorem tegorocznej wesołej imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Anną Orkiszewską oraz wych. klas 0-III Panią Aliną Kycko.

Wielkie emocje wśród najmłodszych budziły już same przygotowania. Dzieci z ogromnym zapałem pomagały w wykonaniu barwnych gaików, symbolizujących wiosnę. W organizację dnia Wiosny włączyli się również rodzice, przygotowując piękne, kolorowe stroje. W tym dniu wszystkie dzieci z kl. 0-III przebrały się za postacie związane z wiosną. Były urocze wiosenki, wesołe biedronki, pszczółki, żabki i ptaki powracające do kraju.

Tegoroczny Dzień Samorządności przebiegał pod hasłem ,,Kocham Cię, Polsko”. Uczniowie rozpoznawali charakterystyczne utwory muzyczne, literackie oraz układali z liter hasła. Największymi atrakcjami było koło fortuny i głuchy telefon.

Chociaż za oknem króluje wciąż zima, w naszej szkole jest wiosennie, radośnie i kolorowo.

Skip to content