Święta Wielkanocne wiążą się z bogatymi tradycjami i obrzędami świątecznymi. Jednym z tych zwyczajów jest symbolika dekoratorska, która wyrażana jest w sposób różnorodny, wyróżniająca się bogactwem kolorów i pomysłów. Wśród wielu dekoracji zawsze dominują stroiki i inne ozdoby świąteczne. Z tej okazji w Samorządowym Ośrodku Kultury zorganizowane zostały plastyczne warsztaty wielkanocne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada. Na warsztatach prowadzonych przez instruktora SOK Panią Urszulę Pakułę uczestnicy wykonali piękne stroiki świąteczne, które zwiastowały już czas zbliżających się świąt.  Wszyscy uczestnicy z zadowoleniem i dużym zaangażowaniem  zmierzyli się z wykonaniem własnoręcznych prac.

Rozstrzygnięto konkurs wielkanocny „Stroik świąteczny 2018”. Konkurs adresowany był do twórców i artystów a także Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada. Wpłynęło 10 własnoręcznie wykonanych pięknych stroików, które zachwycały swoją różnorodnością, oryginalnością i niepowtarzalnym sposobem wykonania. Były to prace zbiorowe i indywidualne. Wszystkie wykonane zgodne z tradycją wielkanocną. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż prace były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i wszystkie zasługują na pierwsze miejsce.

W kategorii prac indywidualnych

I miejsce – Pani Halina Ważna ze Śniatycz

I miejsce – Pani Justyna Kwika z Wolicy Brzozowej

I miejsce – Pani Danuta Potrzeszcz z Komarowa-Wsi

I miejsce – Pani Kamila Skroban z Wolicy Śniatyckiej

I miejsce – Pan Andrzej Sendecki z Sosnowej-Dębowej

 

W kategorii prac zbiorowych

I miejsce – KGW Wolica Śniatycka

I miejsce – KGW Zubowice

I miejsce – KGW Krzywystok

II miejsce – KGW Janówka

II miejsce – KGW Kadłubiska

Wszystkim Laureatom gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów na dalszą działalność artystyczną. Organizatorem warsztatów i konkursu świątecznego był Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie.

 

Skip to content