23 marca 2018 r. gimnazjalny chór „ECHO” zaprezentował się podczas III Festiwalu Piosenki Wojskowej „Niepodległa 1918-2018″, zorganizowanego przez Technikum oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kilińskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu. Festiwal miał na celu popularyzację pieśni wojskowej i patriotycznej oraz pokazanie jej roli w rozwijaniu poczucia tożsamości i dumy narodowej.

„ECHO” wraz z solistami: Wiktorią Marcola i Pawłem Górą, prowadzone przez nauczyciela muzyki – Pana Marka Biszczana – zaśpiewało piosenkę „Tam na błoniu błyszczy kwiecie”, jak zawsze prezentując wysoki poziom i pełen profesjonalizm, co może być wzorem do naśladowania.

Kiedy „ECHO” na scenie uczestniczyło w zmaganiach konkursowych, Bartłomiej Morski – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie oraz uczęń gimnazjum – Jakub Kudyk reprezentowali Gminę Komarów-Osada w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Opiekę nad chłopcami sprawował pan Krzysztof Danilewicz.

Skip to content