Wójt Gminy Komarów-Osada zwraca się z apelem o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru domu, jaki miał miejsce w nocy (1:32) z 18 na 19 marca 2018 roku.

Z palącego się domu wybiegło dwóch braci (Henryki Witold), ponieważ bardzo szybko rozprzestrzeniał się ogień. Stracili wszystko, co posiadali i w jednej chwili pozostali bez dachu nad głową. Szybka akcja strażaków niestety nie uratowała drewnianego domu, spalił się dach i strop budynku mieszkalnego, spalone zostały meble i sprzęt gospodarstwa domowego, pozostały jedynie opalone ściany. Cały dom wymaga kapitalnego remontu.

Gmina zaproponowała pogorzelcom zamieszkanie w „Mieszkaniu Chronionym” na Janówce. Z tej propozycji skorzystał Pan Witold, Pan Henryk nie chciał opuszczać zwierząt w jego gospodarstwie i znalazł tymczasowe schronienie u rodziny w pobliżu jego gospodarstwa.

W związku z bardzo trudną sytuacją, gorąco apeluję do wszystkich którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą rodzinie dotkniętej nieszczęściem.

Wsparcia finansowego  można dokonać, wpłacając na rachunek bankowy Stowarzyszenia „Dla Ciebie” działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców z Ruszczyzny”, nr konta 07 9644 0007 2010 0054 0678 0003.

W przypadku pomocy w innej formie, np. przekazania materiałów budowlanych, sprzętów domowych można kontaktować się Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie, tel. 846153122.

Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca uda się odbudować spalony dom.

 

Skip to content