Przed uczniami klasy III gimnazjum bardzo trudne i ważne zadanie – wybór szkoły ponadgimnazjalnej, w której od września będą kontynuowali  dalszą naukę. Lecz zanim dokonają tego jakże odpowiedzialnego wyboru, muszą zapoznać się z ofertę edukacyjną zamojskich i nie tylko zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

            I właśnie z tego powodu uczniowie klas III gimnazjum z Komarowa – Osady wraz z wychowawcami – tak jak każdego roku – uczestniczyli w Zamojskich EduTargach, które odbywały się 21 marca 2018 r. w hali OSiR. Samo wydarzenie było doskonałą okazją do prezentacji szerokiej oferty szkół publicznych i niepublicznych, zawodowych oraz placówek zajęć pozaszkolnych. Oprócz prezentacji szkół i zawodów uczniowie mogli również uczestniczyć w panelu dyskusyjnym, w różnych prezentacjach oraz konkursach z nagrodami. Było to także okazja do spotkania ze starszymi kolegami – absolwentami komarowskiego gimnazjum, którzy promowali swoje aktualne szkoły.

            Korzystając z okazji gimnazjaliści uczestniczyli również w „Dniach Otwartych”, organizowanych m.in. przez zamojski „elektryk”, „mechanik” oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5, gdzie uczennice: Karolina Kość oraz Paula Szeremeta uczestniczyły w podsumowaniu konkursu „Najpiękniejszy ogród wiosną”. Karolina zajęła w nim I miejsce, a praca Pauli została wyróżniona. 

Wyjazd został zorganizowany przez wychowawców klas III: panią Teresę Wszoła oraz panią Katarzynę Pleskaczyńską, a także przez pana Marka Biszczana w ramach realizacji zajęć doskonalenia zawodowego.

Skip to content