W marcowe popołudnie w Gminie Komarów-Osada był królowały kuchnie z różnych stron świata. Prezentowane potrawy były bardzo różnorodne, ponieważ każdy kraj pielęgnuje własne, odrębne tradycje kulinarne, przekazywane troskliwie z pokolenia na pokolenie. „Festiwal smaków” kusił różnorodnymi smakami i zapachami z kuchni meksykańskiej, indyjskiej, azjatyckiej, śródziemnomorskiej i oczywiście polskiej. Wszystkie potrawy wyglądały bardzo apetycznie, dodatkowo pobudzały nasze zmysły bogactwem barw i zapachów.

Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez Panie z KGW działających na terenie gminy, Klub Seniora „Legenda” i Centrum Integracji Społecznej oraz Stowarzyszenia Aktywni w Kulturze.  Z pewnością Panie w przygotowywane potrawy włożyły wiele serca i talentu, co zaowocowało doskonałością smaków. Wszystkie prezentowane potrawy cieszyły się wielkim powodzeniem wśród degustujących. Jesteśmy pełni uznania dla wszystkich Pań, które po raz pierwszy zmierzyły się z daniami świata i odniosły wielki sukces kulinarny.

„Festiwal smaków” został zorganizowany w ramach projektu „Podróże kulinarne – warsztaty edukacyjne” realizowany przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze.

Skip to content