Pisze wiersze i piosenki o różnorodnej tematyce i temu podobnych nastrojach. Zbiór liczy około dwudziestu tekstów. Samorządowy Ośrodek Kultury-Biblioteka wydał dwa tomiki wierszy Pani Henryki Syty „Marzyło się…” i „Marzyło się ciąg dalszy”. 8 stycznia 2018 r. pracownicy biblioteki zorganizowali spotkanie promujące  wydane  wiersze. Podczas spotkania autorka przedstawiła kilka utworów do których czuła szczególny sentyment. W obu tomikach oprócz utworów poetyckich możemy znaleźć przyśpiewki ludowe, tworzone w miarę potrzeb i okoliczności a także skecze.

Spotkanie to może udowodnić, że nie tylko wielcy poeci są cenieni w świecie literatury, ale osoba pisząca „do szuflady”, która swoje emocje, uczucia, pragnienia zawiera w prostych słowach również ceniona jest w swoim środowisku. Życzliwość znajomych Pani Henryki oraz miłe, serdeczne słowa z pewnością zmotywują do dalszej pracy twórczej- czego z całego serca życzymy.

Spotkanie autorskie z poetką  regionalną udowadnia nam jak bardzo potrzebne  są takie spotkania w małych społecznościach lokalnych. Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich. Spotkanie minęło w miłej atmosferze. 

Na koniec spotkania wszyscy zaproszeni goście otrzymali tomiki wierszy z autografem autorki.

Skip to content