„Babcia i dziadek to ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć wnuki. Nigdy się nie gniewają, nawet gdy pociechy psocą. Są skarbnicą wiedzy o przeszłości, gdyż dzielą się swoją życiową mądrością i doświadczeniem. Dlatego też babcia i dziadek – to osoby bardzo potrzebne w życiu każdego młodego człowieka”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. W szkołach podstawowych oraz przedszkolach z  terenu Gminy Komarów-Osada zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To czas pełen, wzruszeń, uśmiechów i radości.

W tych dniach, dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec wyraziły kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami i zaprosiły do wspólnej zabawy.

 

Swoją obecnością szkolne uroczystości uświetnili przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Wójta Gminy Komarów-Osada Pani Wiesławy Sieńkowskiej oraz Kierownika Referatu Oświaty – Pani Jolanty Danielewicz składając na ręce babć i dziadków najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, długich lat życia, pomyślności i radości z obserwowania jak ich wnuki rosną i rozwijają się.

Spotkania w szkołach upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Skip to content