Ten niezwykły przegląd, który odbył się 07 stycznia 2018 r. to wydarzenie łączące piękną polską tradycję rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawania nieznanych i zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek.  Warto było tego dnia odwiedzić Świetlicę Wiejską w Dubie! Koncert zachwycił wszystkich obecnych! Uczestnicy przeglądu wykonali piękne staropolskie kolędy oraz pastorałki, które dostarczyły wiele radości a niepowtarzalny nastrój życzliwości udzielał się zarówno organizatorom jak również wszystkim obecnym, chętnie włączającym się we wspólne śpiewanie kolęd.

W tegorocznym  przeglądzie wzięło udział 5 zespołów śpiewaczych pod kierunkiem Pana Janusza Bogatko, które zachwyciły poziomem  swoich muzycznych prezentacji, a były to :

  • Chór „Pasjonata” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie,
  • „Śniatyczanie” ze Śniatycz
  • „Woliczanki” z Wolicy Śniatyckiej,
  • „Borowianki” z Antoniówki,
  • Klub Seniora „Legenda” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie.

Oprócz zespołów mogliśmy posłuchać kolęd w przepięknym wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sitna pod batutą Pana Ryszarda Gryciaka. Dopełnieniem „uczty” kolędowania był występ Pani Anety Szpindy.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Dziękujemy wszystkim za udział i współtworzenie atmosfery Przeglądu, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za smakowity poczęstunek a druhom z jednostki OSP Dub za przygotowanie Sali i piękną dekorację. VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami, z niecierpliwością czekamy na kolejny . Wszystkim życzymy, aby wspólne kolędowanie pomogło zachować w sercach uczestników atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, dawało nam siłę i życzliwość każdego pięknego dnia. Abyśmy się wspierali , rozumieli i rozwijali. Abyśmy wracali wspomnieniami do atmosfery jaka panowała podczas tegorocznego przeglądu.

Organizatorami VII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek byli: Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Dubie.

Skip to content