Życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i klasowe spotkania  przy wigilijnym stole – właśnie tak uczniom w Komarowie – Osadzie upłynął przedświąteczny tydzień. Do zbliżających się świąt uczniowie przygotowywali się razem ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami, a 22 grudnia 2017 r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w wydarzeniu, które jest już tradycją szkoły – we wspólnym świątecznym kolędowaniu. Tego dnia uczniowie obejrzeli również montaż słowno – muzyczny, nawiązujący do motywu narodzenia Jezusa. Oprócz tego w bożonarodzeniowy, świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich pięknie przybrane choinki, udekorowane świątecznie wigilijne stoły, przygotowywane w ciągu ostatnich dni kolorowe dekoracje klas oraz gazetki tematyczne, konkurs na oryginalną kartkę, a także rozbrzmiewające podczas zajęć muzyki melodie znanych polskich kolęd.

W ostatnim tygodniu gimnazjaliści obdarowali świąteczną choinką pensjonariuszy gminnego domu pomocy funkcjonującego w CIS w Janówce Zachodniej – była to inicjatywa Pani Tamary Bur oraz jej klasy IIa, a 21 grudnia wraz z opiekunami: Panią dyrektor Anną Maryńczak oraz Panem Markiem Biszczanem uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej. Tu również były życzenia, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.

Ten przedświąteczny czas spędzony przy stołach zastawionych tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami oraz na wspólnym kolędowaniu to doskonały sposób na wzmocnienie więzi uczuciowo – emocjonalnych między uczniami, rodzicami oraz nauczycielami, a także na kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych.

Skip to content