13 grudnia 2017 r. gimnazjaliści z Komarowa – Osady wraz z uczniami klas VII uczestniczyli w mikołajkowym biegu promującym zdrowy i aktywny tryb życia. Biegacze wraz z opiekunami: Panem Markiem Biszczanem oraz Zbigniewem Danilewiczem pokonali dystans ok. 3,5 km na trasie Komarów – Osada – Wolica Brzozowa Kolonia, z dala od ruchliwej ulicy, dzięki czemu mogli też upajać się niepowtarzalnymi widokami swojej gminy. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali druhowie strażacy z miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej, którzy wskazany dystans pokonali wspólnie z młodzieżą. Bieg poprzedziła profilaktyczna pogadanka na temat wartości odżywczych posiłków przeznaczonych dla aktywnych biegaczy, przygotowana przez wychowawczynię klasy IIa gimnazjum – Panią Tamarę Bur. Z kolei jej wychowankowie dla swoich koleżanek i kolegów samodzielnie przyrządzili odżywczy koktajl oraz zrobili smaczne kanapki, co miało za zadanie wzmocnić ich energetycznie przed startem. A wszystko to w ramach realizowanego we współpracy z firmą WINIARY programu „Żyj smacznie i zdrowo”, w którym komarowscy gimnazjaliści uczestniczą już trzeci raz. Tym razem jednak całą inicjatywę przejęli uczniowie klasy IIa, wspierani przez swoją wychowawczynię.

Oprócz waloru profilaktycznego środowa akcja miała również wymiar wychowawczy. Swój bieg uczniowie zakończyli bowiem mikołajkową wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej, gdzie udekorowali świąteczną choinkę. Był to ich upominek dla wszystkich podopiecznych oraz pracowników warsztatu. Gimnazjaliści zaprosili do współpracy różne instytucje z terenu gminy. Największym zaangażowaniem wykazała się sama młodzież gimnazjalna, szkoły podstawowe: w Komarowie – Osadzie,  Antoniówce, Śniatyczach oraz w Dubie, a także Parafia p.w. Świętej Trójcy w Komarowie. Wszyscy ofiarowali bombki choinkowe z przeznaczeniem na dekorację świąteczną.

Goszcząc w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej, młodzież miała możliwość bliżej przyjrzeć się codziennej pracy jego podopiecznych w różnych pracowniach oraz podziwiać wytwory ich pracy. Było to też cenne doświadczenie, gdyż w ten sposób młody człowiek uczy się wrażliwości oraz bliżej poznaje specyfikę pracy z ludźmi chorymi, potrzebującymi pomocy drugiej osoby. Dzięki tej integracji lepiej też rozumie ich problemy i oczekiwania.

Za organizację tegorocznej szkolnej akcji „Żyj smacznie i zdrowo” odpowiedzialna była Pani Tamara Bur wraz ze swoją gimnazjalną klasą IIa.

Skip to content