Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach już wiedzą, jak się odżywiać, aby być zdrowym. W ramach Dnia Zdrowego Odżywiania który odbył się 8 listopada, dzieci dowiedziały się, jakie produkty warto jeść, a jakich unikać w codziennej diecie.  Znając zasadę ,,czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, Pani Dyrektor oraz nauczyciele w łatwy, przystępny sposób nakreślili przedszkolakom zasady zdrowego odżywiania. Większość zajęć tego dnia odbywała się na stołówce, gdzie przedszkolaki codziennie jedzą  zdrowe śniadania, obiady i podwieczorki.

Na najmłodszych poza pogadanką, czekało szereg atrakcji. Jedną z nich był udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dzieci wraz z opiekunami przygotowywały szaszłyki owocowe. Każdy przedszkolak mógł sam zdecydować, które owoce znajdą się na jego patyczku. Warsztaty były doskonałą szansą do nauki samodzielności. Dzieci pomagały obierać banany, jak również za pomocą plastikowych nożyków kroiły owoce.

Po wizycie w stołówce, dzieci obejrzały przygotowany przez nauczycielkę teatrzyk pt. ,,Pomidor”, po czym z wielką radością odgrywały samodzielnie role warzyw. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną pt. ,,Koszyk warzyw”.  Dzień Zdrowego Odżywiania był doskonałą okazją do uświadomienia potrzeby wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Skip to content