8 listopada 2017 r. komarowscy gimnazjaliści wraz z wychowawcami bliżej zapoznawali się z ofertą edukacyjną zamojskiego ekonomika, uczestnicząc w „V Szkolnym Dniu Zawodów”, gdzie ich starsi koledzy – między innymi i absolwenci komarowskiego gimnazjum – prezentowali swoje umiejętności z zawodach technika: ekonomisty, handlowca, informatyka, logistyka, spedytora, fotografii i multimediów, grafiki i poligrafii cyfrowej, a także technika hotelarstwa, obsługi turystycznej oraz usług fryzjerskich. W pracowniach kształcenia zawodowego gimnazjalistom zaprezentowane zostały poszczególne specjalności, mogli oni zmierzyć się z różnymi zajęciami, a także mieli możliwość rozmowy z doradcą zawodowym.

W związku z potrzebą dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, co jest zgodne z polityką państwa, organizatorzy „V Szkolnego Dnia Zawodów w Ekonomiku” w ten sposób chcieli pomóc uczniom szkół gimnazjalnych w planowaniu kariery zawodowej oraz w wyborze kierunku dalszej edukacji.

W ramach przedsięwzięcia został również zorganizowany konkurs plastyczny dla szkół gimnazjalnych, będący realizacją hasła: „Mój wymarzony zawód”, w którym uczniowie klas III gimnazjum zajęli czołowe miejsca: Jakub Wróblewski – I, a Paula Szeremeta – III.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Pani Teresa Wszoła oraz Pani Katarzyna Gajewska – Pleskaczyńska.

Skip to content