W piątek, 20 października 2017 r., w radosnej atmosferze odbył się piknik rekreacyjny „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Celem imprezy było kultywowanie i promowanie tradycji regionalnej, rozbudzanie aktywności i kreatywnego myślenia wśród dzieci i starszych mieszkańców Gminy Komarów-Osada oraz promocja książki, jako źródła informacji i zabawy.

Ponad 130 dzieci wspólnie z wychowawcami i opiekunami brało udział w różnorodnych konkursach i zabawach.  Maluchy z Klubu przedszkolaka w Komarowie, oddziałów przedszkolnych i pierwszaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, uczyły się na pamięć utworów Jana Brzechwy. Dla uczniów klas II-III  została przygotowana przez, Gminną Bibliotekę Publiczną, literacka gra terenowa pt. „Kaczka Dziwaczka”. Każdy uczestnik gry otrzymał zakładkę do książki.

W trakcie trwania imprezy odbyła się degustacja różnych potraw, w których, jak na święto przystało, ziemniak był w roli głównej. Były kartofelki pieczone przez strażaków tradycyjnie w ognisku „w mundurkach”, faszerowane oraz „w sweterkach” pieczone w piekarniku przez Centrum Integracji Społecznej. Pyszności było, co nie miara, każdy mógł nie tylko degustować, ale też najeść się do syta.  Wszyscy mogli skosztować pysznych jabłek podarowanych przez Panią Jadwigę Kaczorowską.

Organizatorami „Święta Pieczonego Ziemniaka” byli: Szkoła Podstawowa w Komarowie-Osadzie, Samorządowy Ośrodek Kultury, Centrum Integracji Społecznej i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie.

Skip to content