Gimnazjaliści oraz uczniowie klas VII komarowskiej podstawówki znają sposoby, jak sprawić, by szkolne wycieczki były zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Wyjątkowo sprzyjała temu październikowa aura, która towarzyszyła zwiedzającym Warszawę.

Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili w stolicy cały dzień. Spacerowali po Łazienkach Królewskich, podziwiali Stare Miasto, Zamek Królewski, Belweder, Pałac Kultury i Nauki, odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza oraz uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zachwycali się widokami stolicy, upajając się przy tym pięknem jesiennej, warszawskiej przyrody. Jedną z atrakcji był również przejazd metrem.

Każdy szkolny wyjazd to forma integracji młodzieży, co pozwala na bliższe poznanie rówieśników, ale często i samego siebie, zwłaszcza w nowej, niesprawdzonej dotąd sytuacji. Poza tym pobyt w nowym miejscu zawsze daje szansę zdobycia lub uzupełnienia wiedzy, a także na doskonalenie różnych umiejętności, które mogą się przydać młodym ludziom na każdym kolejnym etapie edukacji.  

Wycieczkę zorganizowała nauczycielka historii – Pani Jolanta Skowronek, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Pani Teresa Wszoła, Pani Tamara Bur oraz Pani Anna Kopytko.

Skip to content