Październikowe spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” odbyło się w Samorządowym Ośrodku Kultury i  poświęcone było Pani Marii Szewczuk z Wolicy Śniatyckiej, autorce tomiku wierszy i twórczyni ludowej. Pani Maria gościła wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi, którzy licznie przybyli, aby wspólnie uczcić to wydarzenie. Gościliśmy również władze gminy, dyrektorów jednostek podległych, członków amatorskiego ruchu artystycznego oraz przedstawicieli kół gospodyń z terenu Gminy Komarów-Osada.

Jesienna aura nastrajała melancholijnym klimatem, a wiersze napisane i czytane przez samą autorkę wzruszały wszystkich uczestników spotkania. Pani Maria opisała w nich dużo własnych przeżyć, pięknych chwil z dzieciństwa i wydarzeń z codziennego życia. Uświadomiła wszystkim, jak dużą wagę ma miłość, przyjaźń i szacunek. Wiersze, które poznaliśmy powstały z duża dozą wrażliwości, jak również przepełnione są wielką szczerością.

Kobieta z pasją i  autorka spotkania  aktywnie działa i pracuje, angażując się w miejscowym kole gospodyń i udziela się społecznie na rzecz środowiska lokalnego. Pani Wójt Wiesława Sieńkowska wyraziła wdzięczność za  współpracę z Panią Marią Szewczuk w naszej gminie. 

Rozmowę o pięknej pasji Pani Marii prowadziła Urszula Pakuła, a po prezentacji autorskiej  zostały  wręczone tomiki wierszy, które już poznaliśmy. Złożono piękne życzenia, zarówno mówione, jak i śpiewane.

Spotkanie uświetnił wspaniały występ  zaprzyjaźnionego zespołu Woliczanki, który prowadzi Pan Janusz Bogatko.

Skip to content