Osoby zainteresowane kontynuowaniem pobierania świadczeń 500+ (od 01-10-2017 r.), świadczeń rodzinnych (od 01-11-2017 r.) oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego (od 01-10-2017 r.) już od 1 sierpnia 2017 roku będą mogły składać wnioski na nowy okres.

Wnioski 500 + należy składać:

  • w formie papierowejza pośrednictwem poczty lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie (na miejscu można również otrzymać druki oraz uzyskać wszelkie informacje)kontakt telefoniczny 84 615 31 22
  • w formie elektronicznejza pomocą:

– ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tiawww.empatia.mpips.gov.pl

– Profilu Zaufanego, e-PUAP (www.epuap.gov.pl)

– PUE ZUS (https://www.pue.zus.pl)

– oraz bankowości elektronicznej (w przypadku banków, które udostępnią wniosek)

 

Wnioski ze świadczeń rodzinnych oraz z funduszu alimentacyjnego należy składać:

  • w formie papierowejza pośrednictwem poczty lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie (na miejscu można również otrzymać druki oraz uzyskać wszelkie informacje)
  • w formie elektronicznejza pomocą:

– ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tiawww.empatia.mpips.gov.pl

– Profilu Zaufanego, e-PUAP (www.epuap.gov.pl)

Wniosek złożony w sierpniu zapewni ciągłość świadczenia, tj. przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłatę przyznanego świadczenia za miesiąc październik do 31 października tego roku.

Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada.

W przypadku gdy, wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia.

W przypadku złożenia wniosku w listopadzie, przyznanie i wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej do 31 stycznia.

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 

WAŻNE: Złożenie wniosku później niż w październiku, spowoduje ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenia wychowawcze można pobrać:

Więcej informacji na naszej specjalnej podstronie:

http://www.lublin.uw.gov.pl/program-rodzina-500

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

 

INFOLINIA 500+
Informujemy też, że od dnia 20 lipca 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim działa infolinia dla wszystkich osób zainteresowanych programem „Rodzina 500+”. Infolinia jest aktywna od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 14.00 pod numerem tel. 81 74 24 240. Informacji udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie.

 

Skip to content