W ramach Populacyjnego Programu wczesnego wykrywania raka piersi Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje bezpłatne badania mammograficzne piersi dla kobiet. Badanie jest bezpieczne, niekłopotliwie i trwa tylko kilka minut.

Każda kobieta w wieku między 50-69 rokiem życia powinna wykonać badanie mammograficzne raz na 2 lata, co w razie potrzeby zwiększa szanse na odpowiednio wczesne podjęcie leczenia i całkowite wyzdrowienie.

We wtorek 4 lipca 2017 r. z terenu naszej gminy przebadało się 92 pań, które przywieźli zatroskani o zdrowie swoich żon mężowie.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany. Nie wszystkie Panie, w ręce których trafiają zaproszenia, decydują się na wykonanie badań, a w grupie ryzyka zachorowania na raka piersi znajduje się każda kobieta w wieku 50 lat i więcej. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

Dlatego wykonujmy mammografię!!!. Mammografia to proste badanie rentgenowskie, które pozwala na wczesne wykrycie guzków w piersi. Badanie mammograficzne nie chroni przed zachorowaniem na raka piersi, ale pozwala na wykrycie zmian we wczesnej fazie choroby, kiedy  leczenie jest bardziej skuteczne.

Dbajmy o nasze zdrowie!

Regularne badanie pozawala zapobiec, jak również wykryć we wczesnym etapie groźną chorobę, jaką jest nowotwór piersi.

Wkrótce odbędą się następne bezpłatne badania. Zachęcamy do przyjęcia zaproszenia i skorzystania z badań.

Skip to content