Dla uczennicy Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Karoliny Szeremety – żaden repertuar nie stanowi przeszkody, by wystąpić na scenie i zaskoczyć profesjonalnym wykonaniem jury. Tym razem zaprezentowała się ona 16 maja 2017 r. podczas VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Karolina wykonała piosenkę Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg” i w kategorii wiekowej 16 – 20 lat zajęła III miejsce. To kolejny wielki sukces młodej wokalistki, która tym razem jednak musiała zmierzyć się z nieco starszymi uczestniczkami. Ale jak zawsze stanęła na wysokości zadania i dała swojemu opiekunowi artystycznemu powód do dumy.

Tego dnia Szkołę Podstawową w Komarowie – Osadzie reprezentowała jej młodsza koleżanka – Sabina Jachymek, która dopiero zaczyna swoją przygodę sceniczną. Sabina zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc”. Dziewczęta do występu przygotowywały się pod kierunkiem nauczyciela muzyki – Pana Marka Biszczana.

Celem festiwalu była przede wszystkim popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci i młodzieży oraz możliwość prezentacji dorobku artystycznego młodych artystów, a odbywał się on pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka.

Skip to content