W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie „Ludzie z Pasją”. Pani Kamila Skroban jest twórczynią o wyjątkowych zdolnościach plastycznych, która z zamiłowaniem wykonuje bardzo ciekawe prace ręczne. Od dzieciństwa interesowała się robótkami ręcznymi i chętnie poznawała różne sposoby sztuki dekoratorskiej. Aktualnie do swojej pracy używa przeróżnych materiałów i wykorzystuje je do wielu technik, takich jak: quiling – papieroplastyka, kanzashi – metoda wstążeczkowa oraz wiklina papierowa, szydełkowanie i kilku innych. Swoje prace tworzy z dużą wrażliwością, dokładnością i precyzją. Wyraźnie widać ciekawą inwencję twórczą i różnorodność pomysłów. Stosuje przy tym szeroką gamę kolorystyczną, która sprawia, że powstałe prace dają wrażenie przyjemnego odbioru.

Autorka jest mieszkanką Wolicy Śniatyckiej i działa społecznie w miejscowym kole gospodyń. Bierze udział w konkursach gminnych i warsztatach plastycznych. Nieustannie poznaje kolejne metody zdobnicze. Jest pełna zapału do dalszej pracy i z chęcią podejmuje wyzwania. Posiada w swoich zbiorach przepiękne prace ręczne wykonane z papieroplastyki, dekoracje wstążeczkowe, szydełkowe i wiele innych.

Uczestnicy spotkania, pod okiem Pani Kamili, mieli okazję wykonać kwiaty z krepiny. Zajęcia te dały wszystkim dużo radości a wspólnie wykonane kwiaty połączyliśmy w jeden piękny, wiosenny bukiet. Obecni z przyjemnością wysłuchali ciekawych opowiadań naszej autorki, która dołączyła do grona Ludzi z Pasją. Muzyczny akcent, ubogacający spotkanie przygotował zespół śpiewaczy „Woliczanki”. Spotkaniu towarzyszyła bogata wystawa prac pani Kamili, które będzie można oglądać w  Domu Kultury do dnia 19 czerwca 2017 r. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia barwnej twórczości, która ubogaca lokalną kulturę i tradycję ludową.

Skip to content