„Człowiek, a w szczególności mały człowiek najlepiej przyswaja wiedzę o tym co widzi i czego doświadcza”. W związku z tym, w miesiącach wiosennych w Szkole Podstawowej w Śniatyczach zorganizowano cykl zajęć poglądowych mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów z różnych dziedzin nauki. Poprzez udział w tego typu zajęciach praktycznych uczniowie stawali się naukowcami, badaczami i odkrywcami zdobywając tym samym wiedzę poprzez doświadczenie.

Grupa „Zaelektryzowani” z Lublina zaprezentowała spektakl interaktywny „Epidemia, czary mary i alchemia”. Większość przeprowadzanych przez gości eksperymentów dotyczyła własności powietrza i innych gazów. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tego typu zajęciami i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych doświadczeniach.

 „Pokazy chemiczno-fizyczne”

 

Pasjonaci zwierząt egzotycznych: Pani Katarzyna Kobyłka i jej wieloletni współpracownik Pan Patryk Hunek zaprezentowali społeczności szkolnej „Żywą lekcję przyrody”, która miała na celu przekazanie jak największej ilości informacji związanych z terrarystyką, zachowaniem zwierząt, trybem życia, sposobem przetrwania oraz anatomią. Wśród prezentowanych zwierząt były m.in. boa tęczowy kolumbijski, kameleon jemeński, ostronos rudy, legwan zielony czy krab tęczowy.

Zaproszeni gości poruszyli bardzo ważny aspekt jakim jest odpowiedzialność związana z posiadaniem zwierząt domowych. Podkreślali, że żywe stworzenia to nie zabawki, którymi można się znudzić i odłożyć na półkę by ich miejsce zajęły nowsze…ładniejsze.

„Żywa lekcja przyrody”

 

Uczniowie naszej szkoły mieli też możliwość uczestnictwa w pokazach astronomicznych w profesjonalnym, przenośnym planetarium. Zajęcia dotyczyły zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie. Podczas spotkania uczniowie pogłębili wiedzę dotyczącą Układu Słonecznego, obserwowali gwiazdozbiory nieba zimowego i letniego oraz gwiazdozbiory zodiakalne.

„Planetarium”

Skip to content