Uroczyste Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości na czele z Wielopokoleniową Orkiestrą Dętą do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie w miejscach upamiętniających poległych w walce o wolną Polskę złożono symboliczne wiązanki kwiatów.

Dalsze obchody w swym patriotycznym i radosnym wymiarze, przypominającym o miłości do ojczyzny odbyły się na rynku komarowskim.

Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie Konstytucji 3 Maja, jako aktu prawnego stanowiącego podstawę nowoczesnego społeczeństwa,  zaapelowała o otaczanie naszych narodowych barw szacunkiem i miłością, bo one przypominają o naszej Ojczyźnie.

W radosny, majowy nastrój wprowadziły uczestników święta wspaniałe występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaki, dzieci szkolne i młodzież gimnazjalną, które zaprezentowały nam piękne tańce i piosenki. Występ zespołu Woliczanki zachwycił zebranych swoim występem i wspaniale wpisywał się w wesoły nastrój komarowskiej majówki. Kilka utworów solowych zaprezentowała pani Aneta Szpinda ze Śniatycz i w gwiazdorski sposób zachwyciła i rozbawiła zebranych na rynku.

W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe: Szkół Podstawowych z Antoniówki, z Komarowa-Osady i ze Śniatycz, Jednostek Ochotniczych Strazy Pożarnych z Antoniówki, Komarowa-Osady, Ruszczyzny, Śniatycz, Zubowic i Duba oraz partii politycznych.

W trakcie majówki rozstrzygnięto gminny konkurs ekologiczny na wykonanie plakatu techniką dowolną pt.: „Segregujemy odpady”. Na konkurs wpłynęło 190 prac. Były to prace indywidualne i zbiorowe uczniów z naszej gminy.

Komisja konkursowa powołana z publiczności oceniła prace w następującej kolejności:

Kategoria I – punkty przedszkolne i klasy „0”:

I miejsce Alicja Puzio

II miejsce Natalia Saczek

III miejsce Paweł Gil

Wyróżnienia:

Szymon Wołek

Martyna Habit

Adrian Mazgaj, Lena Dębczak, Wiktoria Kościuk, Szymon Grątkowski praca zbiorowa

Kategoria II – klasy I do III:

I miejsce Maciej Karwat

II miejsce Jakub Posłajko

III miejsce Franciszek Wołek

Wyróżnienia:

Nikola Trojanowska

Karol Kania

Piotr Górski

Kategoria III – klasy IV do VI:

I miejsce Magdalena Niedzielak

II miejsce Oskar Pawliszak

III miejsce Mateusz Szewczuk

Wyróżnienia:

Oliwia Suchorab

Zuzanna Krajewska

Jakub Dyjak, Patryk Krzyżanowski praca zbiorowa.

Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyobraźni oraz serdecznie dziękujemy za liczny udział w konkursie.

Podczas majówki przeprowadzono wśród uczestników quiz dotyczący segregacji odpadów. Uczestnicy zabawy otrzymali piękne kolorowe bratki. Przeprowadzono zbiórkę zużytych baterii, za które również rozdawano te piękne majowe kwiaty. Przy stoisku przygotowanym przez LODR z Końskowoli, prowadzone były porady rolnicze i warsztaty plastyczne z recyklingu. Swoje stoisko z pięknymi pracami  przygotował również Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej oraz Centrum Integracji Społecznej w Janówce. Podczas spotkania częstowano bardzo smaczną komarowską grochówką i ciepłą herbatą.

Skip to content