W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. W spotkaniu uczestniczyły Panie z Zubowic, Wolicy Śniatyckiej, Śniatycz, Janówki, Komarow-Wsi, Antoniówki, Krzywegostoku, były również przedstawicielki Legendy i Pasjonaty.
Na warsztatach prowadzonych przez instruktora SOK Urszulę Pakułę uczestnicy poznali technikę decoupage i wykonali przepiękne pisanki. Wszyscy z zadowoleniem i dużym zaangażowaniem  zmierzyli się z trudnością wykonania własnoręcznych prac.
W tym dniu oceniono prace nadesłane na konkurs wielkanocny „Stroik świąteczny 2017”. Konkurs adresowany był do twórców i artystów a także Kół Gospodyń z terenu Gminy Komarów-Osada.
Wpłynęło 16 własnoręcznie wykonanych pięknych stroików, które zachwycały swoją różnorodnością, oryginalnością i niepowtarzalnym sposobem wykonania.

Były to prace zbiorowe i indywidualne, wszystkie wykonane zgodne z tradycją wielkanocną. Komisja konkursowa oceniła prace w następującej kolejności:

W kategorii prac indywidualnych
I miejsce
Pani Kamila Skroban Wolica Śniatycka
Pani Justyna Kwika Wolica Brzozowa
Pan Andrzej Sendecki Sosnowa-Dębowa

II miejsce
Pani Ewa Barczyńska Zubowice
Pani Aneta Szpinda Śniatycze
Pani Halina Ważna Śniatycze

III miejsce
Pani Lucyna Majcher Antoniówka
Pani Renata Sieniatyńska Wolica Śniatycka

W kategorii prac zbiorowych
I miejsce
KGW Wolica Śniatycka
KGW Krzywystok

II miejsce
KGW Antoniówka
Klub Seniora Legenda

III miejsce
KGW Janówka
KGW Zubowice
KGW Dub
Wszyscy laureaci zostaną poinformowani o terminie wręczania nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na przyszły rok.
Organizatorem warsztatów i konkursu świątecznego był Samorządowy Ośrodek Kultury.

 

Skip to content