27 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie odbyła się szkolna akcja promująca wśród uczniów i lokalnej społeczności zdrowe odżywianie oraz aktywny tryb życia, będąca elementem kampanii „Żyj smacznie i zdrowo”, realizowanej we współpracy z firmą WINIARY. Od początku roku szkolnego uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach poświęconych zasadom właściwego żywienia i komponowania posiłków. Następnie rodzice stali się partnerami swoich dzieci podczas wspólnego przygotowania „zdrowych” potraw, które zaprezentowali komisji złożonej z przedstawicieli różnych instytucji mających kontakt z żywnością.

Potrawy przygotowane w domu przez czteroosobowe drużyny złożone z uczniów i rodziców z klas: Iab, IIab i IIa oceniali: Pani Jadwiga Walczyszyn (pielęgniarka), Pani Małgorzata Szymków (właścicielka sklepu spożywczego), Pani Ewa Barczyńska (lokalna artystka), Pani Janina Bajwoluk (członkini KGW w Komarowie Wsi), Pani Maria Bełz (członkini KGW w Krzywymstoku), Pani Beata Fizia (pracownik Samorządowego Ośrodka Kultury), Pani Anna Kupiec – Niedźwiedź (dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie), Pani Ewa Wojciechowska (kierownik stołówki szkolnej) oraz Pan Tomasz Szewczuk (biolog). Następnie przedstawiciele poszczególnych klas wraz z rodzicami uczestniczyli w konkursie wiedzy na temat właściwych wzorców żywieniowych. Ostatnim zadaniem była propozycja zdrowego drugiego śniadania, skomponowanego z wybranych produktów z piramidy żywieniowej.
Wszyscy uczniowie zaangażowani w poniedziałkową akcję otrzymali nagrody pocieszenie – akcesoria kuchenne oraz owoce. Natomiast reprezentacja klasy, której zaangażowanie zostało najwyżej ocenione przez jury, otrzymała nagrodę główną – zaproszenia na obiad do Restauracji Muzealnej Ormiańskie Piwnice w Zamościu. Wywalczyła ją drużyna z klasy IIa: Jakub Kudyk i Paweł Góra oraz ich mamy, które od początku wspierały synów we wszystkich konkurencjach konkursowych.

Za organizację szkolnej akcji „Żyj smacznie i zdrowo” odpowiedzialne były Panie: Pamara Bur oraz Katarzyna Gajewska – Pleskaczyńska.

Skip to content