24 lutego 2017 roku członkowie zarządu OSP w Śniatyczach w osobach: Pana Andrzeja Jednaca, Pani Lucyny Baryła i Pana Ryszarda Winnika spotkali się z uczniami zainteresowanymi konkursem w celu przekazania im wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów, w czasie których prowadzący podzielili się swoimi wiadomościami i wspólnie omówili przykładowe pytania konkursowe.

3 marca 2017r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu pożarniczego. Przystąpili do nich uczniowie uczęszczający do klas IV-VI: Karolina Łagowska, Wiktor Szozda, Bartłomiej Morski, Ernest Krzyżanowski, Paweł Łagowski i Kacper Morski. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, prowadzenia akcji ratowniczej, znajomością sprzętu gaśniczego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwał Komendant Gminny OSP w Komarowie-Osadzie – Pan Piotr Grząśko oraz Naczelnik OSP w Antoniówce – Pan Michał Niedźwiedź. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartłomiej Morski (miejsce I), Kacper Morski (miejsce II) i Ernest Krzyżanowski (miejsce III). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w czasie gminnych eliminacji.

Tego samego dnia, dzięki uprzejmości strażaków, najmłodsi uczniowie mieli możliwość zobaczyć specjalistyczny strój strażacki wraz z wyposażeniem. Przymiarki sprzętu ochrony osobistej strażaka, z racji swojej wagi, sprawiły maluchom nie lada problemy. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja zawartości torby ratowniczej. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą oraz przypomnieli sposób prawidłowego alarmowania straży pożarnej.

Dziękujemy wszystkim ww. osobom za aktywny udział w życiu szkoły.

Skip to content