„I kobieta i kwiat, mają dni swoje. Nie mają lat” Słowa poety Jana Sztaudyngera przeświecały podczas Dnia Kobiet w naszej gminie.

Uroczystość radosnego święta odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie.

Podczas wspólnego spotkania, Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że działania na rzecz „prawdziwej” równości w dobie teraźniejszości są wyzwaniem dla wszystkich. Powinniśmy wszyscy działać, reagować i decydować. W dzisiejszych czasach być kobietą, to mieć wolny wybór i móc stanowić o sobie samej, być usłyszaną, zrozumianą, docenioną w domu i w pracy. Bo kobiety są silne, rezolutne i odważne, mają własne zdanie, znają swoją wartość.

„Nigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń i walczcie o swoje, bo gdyby nie nasze praprababki, nie byłybyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz.” Yes we can!!! co oznacza dosłownie „Tak Możemy” a mniej dosłownie „Damy radę!!!”

Życzyła wszystkim kobietom, aby w swoim życiu trafiały na mądrych mężczyzn, wolnych od kompleksów i stereotypowego myślenia o kobietach, takich, którzy sprawy swoich żon, matek i córek traktują poważnie. Bo w związkach potrzebna jest równowaga i szacunek. „Co możemy ofiarować światu – dajmy to”.

Następnie Sekretarz  Pan Stanisław Siek wraz z innymi mężczyznami wręczyli przepiękne kwiaty wszystkim obecnym paniom składając życzenia, które brzmiały ciepło „jak tchnienie wiosny”. Życzył zdrowia, szczerej życzliwości i radości na co dzień, a panie odwdzięczyły się życzeniami z okazji „Dnia Mężczyzn”, który przypada na 10 marca. Organizatorem uroczystości wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury było Koło Gospodyń Wiejskich w Kadłubiskach.

Część artystyczna rozpoczęła się od pięknego koncertu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej pod batutą Pana Ryszarda Gryciaka. W dalszej części wystąpiły zespoły śpiewacze: Śniatyczanie, Borowianki, Woliczanki, Klub Seniora Legenda oraz chór Pasjonata, które prowadzi Pan Janusz Bogatko. Z radością wysłuchaliśmy bogatego repertuaru, który dedykowany był wszystkim zebranym.

 Gminny Dzień Kobiet był okazją do wspólnego spotkania i wprowadził wszystkich w pogodny nastrój, to był dzień pełen radosnej aury dobrych wrażeń.

Skip to content