Tym razem komarowscy gimnazjaliści oraz uczniowie starszych klas miejscowej szkoły podstawowej w ramach kolejnej audycji muzycznej wysłuchali utworów, których przewodnim motywem był karnawał. Zatem 13 lutego 2017r. w hali sportowej w większości rozbrzmiewały skoczne, rytmiczne utwory, chociaż nie zabrakło i nastrojowych, sentymentalnych piosenek, takich jak „Przy kominku”, „Wróć do Sorrento” czy „Kasztany”, które – bez względu na wiek – od lat w taki sam sposób oddziałują chyba na każdego słuchacza.

W wykonaniu członków zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego: Elżbiety Kozyry, Barbary Rabiegi, Dariusza Sobczaka, Lecha Górskiego oraz Krzysztofa Stopy szkolna publiczność wysłuchała m.in. takich utworów jak „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Graj skrzypku” oraz „Czardasza” Vittorio Montiego. Poza tym słuchaczy co jakiś czas do tańca porywały skoczne rytmy twista „Alibaba”, „Mambo Italiano” oraz „Serduszko puka w rytmie cza cza”. Dzięki niezwykłym opowieściom Pana Krzysztofa Stopy publiczność miała również możliwość bliżej zapoznać się z muzyką skrzypcową, której wykonanie spotkało się z wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników.

Na zakończenie artystom udało się zaangażować do tańca oraz do wspólnego śpiewania niemal całą zgromadzoną publiczność, a wszystkich do zabawy porwała … „Bałkanica” zespołu Piersi.

Uczniowie obu komarowskich szkół zdążyli się już przyzwyczaić do tych comiesięcznych audycji, które uzupełniają ich wiedzę z zakresu różnych form i tematów muzycznych. Natomiast artystów pracujących w zamojskiej Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego traktują jak dobrych znajomych, dzięki którym za każdym razem mają możliwość przeżyć inną „przygodę w świecie muzyki”.

Skip to content