Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie–Osadzie mają powody do dumy i radości. Bo chociaż od lat podejmują różne działania w dziedzinie sportu, dopiero teraz poczuli się szczególnie wyróżnieni. 

Otóż miłą niespodzianką dla całej społeczności szkolnej pod koniec grudnia okazała się nagroda przyznana przez Starostwo Powiatowe w Zamościu z przeznaczeniem na zakup strojów i sprzętu sportowego. Zarząd Powiatu na wniosek zamojskiego Klubu Sportowego „AGROS” przyznał ją Publicznemu Gimnazjum w Komarowie–Osadzie za zajęcie I miejsca w X edycji Czwartków Lekkoatletycznych sezonu 2015/2016.

21 czerwca 2016 r. w Klubie Sportowym „Agros” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie „Czwartków Lekkoatletycznych” gimnazjów powiatu zamojskiego. Po 10 edycjach (jesiennej i wiosennej) Publiczne Gimnazjum w Komarowie–Osadzie znalazło się wśród 6 wyróżnionych szkół, zajmując II miejsce zaraz za zamojskim Gimnazjum nr 4. Jednak spośród szkół wiejskich biorących udział w całorocznych sportowych zmaganiach komarowskie gimnazjum zajęło pierwsze miejsce. Ta nagroda to uwieńczenie wysiłku i starań młodych sportowców, którzy zapracowali na swój sukces osiągając wysokie noty m.in. w pchnięciu kulą, w skoku w dal, w skoku wzwyż oraz w biegach na krótkich dystansach.

Sportowcy przygotowują się do zawodów i rozgrywek sportowych pod kierunkiem nauczycieli wych. fiz. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Pana Krzysztofa Danilewicza oraz Pani Justyny Szeremety.

Skip to content