Magię Świąt Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach czuć było już od początku grudnia. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami zadbali o zimowo-świąteczny wystrój sal lekcyjnych i korytarzy. Tradycyjnie urządzono szopkę, ubrano choinkę oraz wykonano kartki świąteczne z życzeniami.
21 grudnia 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe,  w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście:
– przedstawiciele władz samorządowych w osobach Pani Małgorzaty Kąkol i  Pani Krystyny Tomaszczuk
– wieloletni dyrektor szkoły – Pani Lucyna Baryła
– księża z parafii Dub – ks. proboszcz Witold Mikulski i ks. wikariusz Arkadiusz Jakubczak.
Uroczystości przewodniczyła dyrektor szkoły Pani Renata Koper, która powitała wszystkich zebranych składając świąteczne życzenia.
W wyjątkowy, świąteczny nastrój wprowadziło gości widowisko bożonarodzeniowe „Ratujmy święta” w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Przedstawienie teatralne uświadomiło wszystkim zebranym, że nie najważniejsze są drogie prezenty, ale wartości takie jak: miłość, życzliwość, szacunek, zrozumienie i pomoc innym. Zachęciło też do częstego sięgania po książki, z których płynie wiele mądrych nauk. Oprawę artystyczno-muzyczną i scenograficzną przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: Pani A. Orkiszewskiej i Pani Aliny Kycko.
Miłym akcentem uroczystości było wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary, któremu przewodniczył ks. Wikariusz Arkadiusz Jakubczak.
Najbardziej podniosłym momentem spotkania była wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa przez ks. proboszcza Witolda Mikulskiego oraz dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania.
Szkolne spotkanie wigilijne przebiegało w miłej atmosferze pełnej radości i życzliwości.

 

Skip to content