Zdrowy styl życia ma na celu zapewnić optymalne zdrowie oraz minimalizować ryzyko zachorowania na choroby określane mianem społecznych. Aby zachęcić uczniów do dbałości o zdrowie, 1 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach zorganizowano  „Dzień zdrowego stylu życia”. Cieszymy się, że spotkaniem byli również zainteresowani rodzice, którzy z ciekawością wysłuchali prezentacji specjalisty do spraw żywienia.

Program spotkania oparty był na aspektach związanych ze zdrowym odżywianiem, uprawianiem aktywności fizycznej oraz dbałością o higienę. Pierwszym punktem programu był wykład dietetyka Wojewódzkiego Szpitala Publicznego im. Jana Pawła II w Zamościu – Pani Marzeny Szwed, która zaprezentowała nowy układ piramidy żywienia. Przypomniała również o najczęstszych błędach żywieniowych i przedstawiła kilka pomysłów na przygotowanie zdrowych posiłków.

Następnie, cała społeczność obejrzała krótki film „Sport na zdrowie”. Nie zabrakło również różnych zabaw i konkursów dla uczniów przygotowanych przez nauczycielkę przyrody – Panią Grażynę Presz. Dodatkową atrakcją był pokaz mody owocowo-warzywnej, w której wzięli udział uczniowie klas 0-III. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był „owocowy poczęstunek”.

Skip to content