2 grudnia 2016 r. podczas X Młodzieżowych Spotkań Teatralnych – Ekonomik 2016, organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, grupa teatralna „Ego” z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie kolejny już raz wywalczyła I miejsce. Tym razem zaprezentowała widowisko „Game over – życie w realu”. Zarówno jury, jak i widzowie byli zachwyceni zaproponowanymi przez artystów rozwiązaniami scenicznymi, grą aktorską oraz układem choreograficznym. I to właśni wpłynęło na werdykt zespołu oceniającego, który postanowił przyznać „Ego” dodatkowo jeszcze nagrodę specjalną – zaproszenie do wystawienia sztuki w zamojskiej Morandówce w ramach wydarzenia „Wspomnienie Jana Machulskiego”. Zatem aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie przed zamojską publicznością, tym razem znacznie szerszą, wystąpią już 29 grudnia 2016r.

Jury wyróżniło również grę aktorską Pauliny Wróblewskiej, która wcieliła się w rolę Wielkiego Elektronika i jest to dodatkowy powód do dumy.

„Ego” w  tegorocznych Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych wystąpiło już po raz dziewiąty i jest jedyną grupą gimnazjalną, która uczestniczy w nich niemal od samego początku. Zatem dyrektor szkoły – Pani Alicja Ciupa – podsumowując dziesięcioletnią działalność zamojskiego ekonomika w zakresie krzewienia wśród młodych ludzi zainteresowania teatrem, podkreśliła profesjonalizm opiekunów grupy „Ego”: Pani Teresy Wszoła, Pani Anny Maryńczak oraz Pana Marka Biszczana.  

Skip to content