„Polska – Ojczyzna… Kraina, która się w sercu zaczyna”.

To myśl przewodnia, która rozpromieniła jesienny dzień 11 listopada 2016 r. i wprowadziła w radosny nastrój obchodów 98 rocznicy święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Licznie zgromadzone poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych, partii politycznych i mieszkańców przeszły do kościoła parafialnego w marszowym brzmieniu orkiestry, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy zostały złożone wiązanki kwiatów w miejscach pamięci.

Dalsze obchody miały miejsce w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie odbył się koncert Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej, wystąpiła młodzież z Publicznego Gimnazjum i  Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz chór „Pasjonata”. Niezwykle wzruszające występy wprowadziły doniosłą atmosferę świątecznej radości.

Wójt Gminy podkreśliła w swoim wystąpieniu jak dużą wagę ma miłość do Ojczyzny. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzyła mieszkańcom satysfakcji z rozwoju naszej gminy, mądrego korzystania z daru wolności i zjednoczenia w osiąganiu wspólnych celów. Aby nasze serca przepełniła miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i tytuły „Człowieka Roku 2016 Gminy Komarów-Osada” Fundacji profesora Romana Trześniowskiego. Kapituła w dniu 9 listopada przyznała te zaszczytne tytuły dla:

  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie za dotychczasową działalność w zakresie ochrony przeciwpożarowej, promocję zachowań prozdrowotnych oraz duże zaangażowanie Jednostki w pracę na rzecz społeczności Gminy Komarów-Osada.
  • Chóru „Echo” działającego przy Publicznym Gimnazjum i  Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie za osiągnięte sukcesy i budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i gminy.
  • Pani Lucyny Baryły za szczególne osiągnięcia w kultywowaniu tradycji i pracy społecznej na rzecz środowiska lokalnego gminy Komarów-Osada.

Dopełnieniem całości był „Spacer Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”, w którym wzięło udział ok. 100 osób. Ta forma aktywności na sportowo zakończyła uroczyste obchody, zostawiając zdrowego ducha i dobre samopoczucie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety. 

Skip to content