Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie wiedzą, że sport to zdrowie, ale to hasło jest im jeszcze bliższe, gdy przekłada się ono na wymierne sukcesy. A trzeba przyznać, że to już drugi raz w tym roku szkolnym komarowscy gimnazjaliści znaleźli się na podium.

29 września 2016 r. podczas Mistrzostw Miasta Zamościa i Powiatu Zamojskiego LZS w LA gimnazjaliści z Komarowa – Osady wywalczyli II miejsce, zdobywając 7 medali w różnych dyscyplinach sportowych: 3 złote (Michał Kurzępa w skoku wzwyż, Jakub Płachta w rzucie oszczepem, Norbert Działa w biegu na 300m), 2 srebrne (Robert Struzik w biegu na 300 m oraz w rzucie oszczepem) i 2 brązowe (Jakub Cyc w pchnięciu kulą, Karolina Szeremeta w biegu na 100 m). Po miesiącu intensywnych treningów – 27 października – podczas VII Polonijnego Festiwalu Sportu Powszechnego w Zamościu obronili drugą pozycję na podium, wprawdzie z taką samą ilością punktów jak zwycięska drużyna ze Żdanowa, która była lepsza tylko w pierwszej konkurencji sportowej i to jej wynik przesądził o klasyfikacji końcowej.  W sumie turniej sprawnościowy składał się z pięciu konkurencji, w których sportowcy z komarowskiego gimnazjum wyprzedzili swoich rówieśników z pozostałych 13 drużyn. 

III miejsce na podium wywalczyli również sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie, których do udziału w festiwalu motywowała i przygotowywała Pani Justyna Szeremeta.

Bardzo skutecznie swoich młodszych i starszych kolegów wspierała grupa kibiców, złożona z uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie, która w odbywającym się w ramach festiwalu Integracyjnym Festynie Sportowym zajęła I miejsce i wywalczyła dla wszystkich sportowców tort oraz słodkie upominki.

Sportowcy przygotowują się do zawodów i rozgrywek sportowych pod kierunkiem swojego trenera – nauczyciela wych. fiz. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Pana Krzysztofa Danilewicza.

Skip to content