24 października 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie już drugi raz w tym roku szkolnym uczestniczyli w audycji muzycznej, przygotowanej przez członków zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Artyści: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak oraz Piotr Stopa tym razem przybliżyli młodzieży postać Fryderyka Chopina, o którym Cyprian Kamil Norwid powiedział: „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”.

Gimnazjaliści z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek zaczerpniętych z biografii tego znakomitego polskiego pianisty, kompozytora, przedstawiciela muzyki romantyzmu oraz jego najsłynniejszych i tych mniej znanych utworów. W Sali rozbrzmiewały zatem walce, nokturny, etiudy, polonezy oraz pieśni, m.in.: „Życzenie”, „Hulanka”, „Leci liście z drzewa”.

Audycja muzyczna jest doskonałym uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej. Ma ona również charakter „małego koncertu”, w którym uczestnicząc, młodzież nabywa właściwych nawyków i przyzwyczajeń. Podjęte przez szkołę działania mają jednak na celu przede wszystkim wychowywanie do odbioru kultury muzycznej, z czym z pewnością młodzi ludzie zetkną się na dalszych etapach edukacji oraz w dorosłym życiu.

Skip to content