W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie w dniu 20 października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją”, poświęcone promocji książki „Śniatycze. Dzieje miejscowości i szkoły”. Autorką tej publikacji i spotkania była Pani Lucyna Baryła, mieszkanka miejscowości Śniatycze, wieloletnia pedagog i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śniatyczach. Z zamiłowania jest historykiem i pasjonuje się gromadzeniem materiałów etnograficznych i historycznych. Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę etnograficzną,  która jest zbiorem starych eksponatów i zdjęć dokumentujących życie mieszkańców. Wystawa ma stałe miejsce w szkole w Śniatyczach, ale dzięki uprzejmości pani dyrektor została udostępniona do SOK-u. Ekspozycję można oglądać do 15 listopada. Ponadto Pani Lucyna opowiedziała nam bogatą historię o swojej twórczości, zaprezentowała wszystkim obecnym bardzo ciekawy materiał dotyczący przebiegu pracy oraz prezentację swojej książki. Do rozmowy włączyli się goście obecni na sali, którzy wspólnie z autorką stworzyli bardzo miłą atmosferę tego wydarzenia.

W spotkaniu uczestniczyli: Ksiądz Dziekan dr Franciszek Nieckarz, Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska, Sekretarz Gminy Stanisław Siek, dyrektorzy miejscowych szkół, grono pedagogiczne i pracownicy zaprzyjaźnionych szkół Pani Lucyny, kierownicy jednostek podległych, dyrektor i pracownicy SOK, przewodniczące kół gospodyń oraz „Ludzie z pasją” z poprzednich edycji spotkań.

Tradycyjnie wykonano wspólne zdjęcie i złożono dużo ciepłych życzeń na ręce Pani Lucyny.

To kameralne spotkanie przy blasku świec, uświetnił zespół muzyki rozrywkowej Rytmy, który skocznie przygrywał i dodawał radosnego nastroju. Dopełnieniem był występ Pani Anety Szpindy, która zaprezentowała piękne utwory dedykowane autorce spotkania i wszystkim zebranym.

Skip to content