Chociaż październikowa aura bywa uboga w słońce, nie przeszkodziła komarowskim gimnazjalistom w wyjazdach integracyjnych do Baranowa Sandomierskiego, Nowej Dęby i Zamościa, które odbyły się 19 października 2016r.  

Jedna grupa wraz z opiekunami zwiedzała pałac w Baranowie Sandomierskim oraz znajdującą się w jego podziemiach zbrojownię rycerską, uczyła się podstawowych zasad savoir-vivre’u, poznawała zasady gry w golfa, doskonaliła strzelanie z łuku, a także – z myślą o nadchodzącej zimie – ćwiczyła na trawie … jazdę na nartach. Formą relaksu był również spacer po parku oraz ogrodzie. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty artystyczne w fabryce ozdób choinkowych oraz zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Druga grupa gimnazjalistów w tym samym czasie uczestniczyła w Dniach Otwartych Koszar w Zamościu, gdzie atrakcją były m.in. pokazy musztry wojskowej, różnych sztuk walki i sprawności fizycznej. Młodzież miała również możliwość bliżej przyjrzeć się broni oraz wojskowym pojazdom. Być może właśnie z tym zawodem będzie związana w przyszłości jej dalsza edukacja.

Każdy szkolny wyjazd to forma integracji młodzieży, co pozwala na bliższe poznanie rówieśników, ale i samego siebie w nowej, niesprawdzonej dotąd sytuacji. Poza tym każde nowe miejsce to szansa na zdobycie nowych wiadomości czy umiejętności, które mogą się przydać młodym ludziom na każdym kolejnym etapie edukacji.  

Skip to content