19 września 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie–Osadzie odbyła się pierwsza lekcja muzyczna, tym razem poświęcona sylwetce wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Przeprowadzili ją członkowie zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak oraz Piotr Stopa.

Artyści przybliżyli gimnazjalistom oraz uczniom klasy V i VI miejscowej podstawówki postać Stanisława Moniuszki i jego bogatą twórczość, a następnie zaprezentowali najpopularniejsze utwory kompozytora. Uczestnicy lekcji wysłuchali m.in. pieśni: „Dziad i baba”, „Korale”, „Prząśniczka”, „Złota rybka”, „Polna różyczka” oraz fragmentów opery „Straszny dwór”.

Spotkanie z Moniuszką zapoczątkowało cykl lekcji muzycznych, które w ramach edukacji artystycznej w Publicznym Gimnazjum w Komarowie–Osadzie będą się odbywały raz w miesiącu. Ta forma edukacji pozwala m.in. na bezpośredni kontakt z artystami, co z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodego człowieka.

Skip to content