Piękna pogoda, kolorowe twarze, radosne uśmiechy. Tak było w słoneczną niedzielę 8 sierpnia 2016 roku na Rynku w Komarowie- Osadzie. Tego dnia odbył się piknik podsumowujący projekt „Po drogach i bezdrożach”, którego głównym organizatorem była Grupa Młodzieżowa „CarpeDiem uczestnicząca w projekcie „Po drogach i bezdrożach” realizowany w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Organizatorzy przygotowali uczestnikom wiele atrakcyjnych gier i zabaw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z myślą o najmłodszych przygotowano mini plac zabaw, gdzie dzieci mogły się bawić, poczytać bajki oraz wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Komarowie-Osadzie „Ilustracja do wybranej książki”. Uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zdjęć wykonaną przez młodzież a pokazującą przebiegu projektu, m.in. rajd rowerowy, grę terenową.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy rytmiczne: zabawa z tańcem irlandzkim prowadzona przez młodzież z grupy „CarpeDiem” i Zumba prowadzona przez grupę z Komarowa-Osady z instruktorem Beatą Kulczyńską.

W czasie pikniku młodzież wręczyła podziękowania osobom, które wspierały ich inicjatywę, okazały pomoc i życzliwość przy realizacji projektu. Podziękowania otrzymali: Wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska, Sekretarz Gminy Pan Stanisław Siek, Centrum Integracji Społecznej z siedzibą w Janówce, Jednostka OSP z Komarowa-Osady, Pani Agnieszka Stelmaszczuk, Pan Mariusz Kuryłowicz, Pan Józef Pawliszak, Pan Adrian Ulanowski, Pan Henryk Baraniecki, Pan Jerzy Lewczuk, Pan Jan Saputa oraz koordynator projektu Pani Iwona Pełypyszyn. wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali foldery „Po drogach i bezdrożach Gminy Komarów-Osada” wydane w ramach projektu pod tą samą nazwą.

Podczas pikniku odbyły się III Gminne Mistrzostwa w Grillowaniu. Komisja w składzie: Karolina Kość, Paulina Kukiełka, Gabriela Masłowska, Paulina Wróblewska, Paweł Góra i Jakub Wróblewski, po degustacji przyrządzonych potraw wyłoniła zwycięzcę Mistrza Grillowania 2016. Tytuł Gminnego Mistrza Grillowania 2016 przyznano drużynie „Robiki” z Komarowa Wsi za żeberka w miodzie i piwie z szaszłykiem ziemniaczanym i cukinią.

Organizatorzy: Młodzieżowa Grupa CarpeDiem, Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie, Stowarzyszenia Aktywni w Kulturze

Skip to content