Gra terenowa „Poznane na nowo” zorganizowana w ramach projektu „Po drogach i bezdrożach” już za nami. Na starcie stanęło 8 drużyn, które przez 3 godziny przemierzały trasy gry. Zawodnicy na starcie otrzymali mapy z naniesionymi punktami kontrolnymi, kompasy i karty zadań.  Drużyny rozpoczynały grę w różnym czasie, aby uniknąć spotkania się na trasie z innym zespołem.

A potem były już tylko emocje…

Drużyny ruszyły na wybrane przez siebie trasy: rowerową (ok. 30 km), pieszą (ok. 10 km) i rodzinną (ok. 6 km). Start odbył się na Rynku w Komarowie-Osadzie i wiódł malowniczymi terenami gminy. Drużyny przebieg trasy wytyczały same, a na każdej trasie trzeba było zameldować się w punktach, które trzeba było odnaleźć i wykonać zadania oceniane przez obserwatorów. Zadania były różne, wymagające kreatywności i umiejętności pracy w grupie. Trzeba było na przykład zbudować szałas, udzielić pierwszej pomocy, znaleźć odpowiedzi na zagadki,  odnaleźć i sfotografować różne obiekty  a przy tym wszystkim nie zgubić drogi do celu.

Zmagania na trasach przysporzyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Wszystkie drużyny w komplecie stawiły się na mecie, uśmiechnięte i zadowolone. Tutaj na uczestników czekało ognisko, przy którym uczestnicy wymieniali się wrażeniami z tras i jeszcze długo się bawili.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

Trasa rodzinna: Drużyna Pani Agnieszki Góry w składzie: Weronika Pokryszka, Wojciech Pokryszka i Krzysztof Góra – 46,5 pkt.

Trasa piesza: Drużyna Pani Aleksandry Misztal w składzie: Patrycja Jamroż, Przemysław Huzar i Jerzy Misztal – 55 pkt.

Trasa rowerowa: tutaj dwie drużyny otrzymały jednakową ilość punktów – 57 i były to:

drużyna Pani Arlety Piątkowskiej w składzie: Paulina Zwolak, Kinga Zwolak, Paweł Piątkowski i drużyna Pani Alicji Wysłockiej w składzie: Justyna Kwika, Renata Biszczan i Marek Biszczan

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział i gratulujemy wytrwałości. Wszystkich, których nie było z nami a chcieliby zobaczyć jak było zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Gra terenowa „Poznane na nowo” została zorganizowana w ramach projektu „Po drogach i bezdrożach” realizowanego w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

 

ORGANIZATORZY:

Grupa Młodzieżowa CarpeDiem,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie,

Centrum Integracji Społecznej z/s w Janówce Zach.

PATRONAT MEDIALNY KRONIKA TYGODNIA

Skip to content