„Noc świętojańską z Legendą” zorganizowana została w ramach projektu „Otwarte Drzwi” realizowanego w ramach Projekt „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO” dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Obchody Nocy Świętojańskiej należą do jednych z najciekawszych i najstarszych obrzędów sięgających głęboko w obyczaje słowiańskie. To święto jedności, połączenia miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Noc świętojańską w gminie Komarów-Osada obchodziliśmy w miejscowości Krzywymstok a mnóstwo świetnej zabawy, dobra muzyka, płonące ognisko sprawiły, że wydarzeniu towarzyszyła radosna atmosfera.

 

Płonące ognisko i wspólny śpiew z zespołem śpiewaczym „Śniatyczanie” towarzyszyły konkursowi wicia wianków. Komisja konkursowa, złożona z panów, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie wianki były przepiękne i niezwykle oryginalne. Po długich naradach, burzliwych dyskusjach wybrano najpiękniejsze. Wszystkim paniom biorącym udział w konkursie wręczono drobne upominki.

W tę magiczną noc nie mogło zabraknąć poszukiwania legendarnego kwiatu paproci. Czy ktoś z Państwa widział kwiat paproci????? Ileż już osób szukało go w tę noc świętojańską, aby spełnić swoje najskrytsze i czy naprawdę można go znaleźć? U nas się udało się, a szczęśliwą znalazczynią była Pani Mieczysława Pudełko. „Noc świętojańską z Legendą” zakończyła zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych.

Och, gorąca była ta najkrótsza noc w roku, przynosząca nadzieję, szczęście i spełnienie marzeń.         

Organizatorami spotkania byli: Klub Seniora „Legenda”, Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze, Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie, Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywymstoku.

Skip to content