4 czerwca 2016r. gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie reprezentowali swoją szkołę podczas  I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „Gry teatralne 2026” w Zwierzyńcu. Zaprezentowali się w dwóch kategoriach konkursowych: w poezji śpiewanej oraz w małej formie teatralnej. Organizatorem festiwalu był Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.

Festiwal odbywał się w dniach 3-4 czerwca, a jego uczestnikami były szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z różnych regionów Polski. Miał on charakter konkursowy i został objęty honorowym patronatem przez Katedrę Dramatu i Teatru Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego Jana Pawła II oraz Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. 

W kategorii poezja śpiewana zaprezentowały się: Karolina Szeremeta, która zajęła III miejsce w grupie wykonawców z gimnazjum oraz Paulina Kawa. Grupa teatralna „Ego” otrzymała wyróżnienie za sztukę „Przy murze”. Komarowscy młodzi artyści wystąpili także w Koncercie Galowym laureatów, który był uwieńczeniem festiwalowych zmagań teatralnych, wokalnych i recytatorskich. Było to także dodatkowe wyróżnienie przyznane przez jury,  któremu przewodniczyła polska aktorka – pani Alicja Jachiewicz –Szmidt. Oprócz „Ego” w Koncercie Galowym znalazło się jeszcze 6 innych wyróżnionych wykonawców z różnych kategorii konkursowych.

Korzystając z pobytu w tak niezwykłym miejscu, jakim jest Zwierzyniec, komarowscy artyści wraz z opiekunami: panią Teresą Wszoła, panią Anną Maryńczak oraz panem Markiem Biszczanem podziwiali walory przyrodnicze oraz uroki miejscowości.  Wyprawa do Zwierzyńca miała również korzyści edukacyjne. Młodzież dodatkowo zwiedzała Ośrodek Edukacyjno – Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, a w nim wystawę przyrodniczą „W krainie jodły, buka i tarpana”. Ta wiedza zdobyta podczas zajęć przeprowadzonych przez pracownika ośrodka z pewnością przyda się młodzieży na lekcjach biologii i geografii.

Skip to content