1 czerwca 2016 roku na boisku wielofunkcyjnym w Komarowie-Osadzie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W zawodach startowało 4 drużyny MDP chłopców, 6 drużyn MDP dziewcząt i 1 drużyna kobieca.

 

Przebieg zawodów obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: Honorowy prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP płk. Mieczysław Skiba, Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska, dyrektorzy szkół z Komarowa-Osady i z Zubowic wraz z gronem pedagogicznym, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Iwona Pełypyszyn wraz z pracownikami.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała: Komisja Sędziowska z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu na czele z bryg. Andrzejem Szozdą.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

W ramach rywalizacji dziewczęcych MDP:

I miejsce zajęła drużyna z Zubowic

II miejsce drużyna Komarów-Osada I,

III miejsce drużyna Komarów-Osada II.

 

Rywalizacja zespołów chłopięcych MDP:

I miejsce zajęła  drużyna z Komarowa-Osady,

II miejsce drużyna z Antoniówki,

III miejsce drużyna z Zubowic

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców otrzymali od Wójta Gminy Komarów Wiesławy Sieńkowskiej nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu i umundurowania.

Zawody Sportowo-Pożarnicze są najwyższą formą sprawdzania umiejętności strażaków w prowadzeniu akcji gaśniczej. Wprawdzie zespoły młodzieżowe w gaszeniu pożarów bezpośrednio nie mogą brać udziału, jednak ich umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym również są systematycznie weryfikowane, bo w przyszłości zasilą szeregi swoich jednostek.

Skip to content