Jubileusz 5-lecia powstania Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Zubowic działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się 28 maja 2016 roku.

Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą świętą w intencji wszystkich członków Orkiestry. Dalsze obchody 5-lecia odbyły się w remizo-świetlicy w Zubowicach, które rozpoczęły się uroczystym koncertem, opatrzonym komentarzem dotyczącym prezentowanych utworów, ale i wspomnień członków Orkiestry. Koncert został nagrodzony gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności, która w ten sposób dziękowała Jubilatom za piękny występ.

Wójt Gminy Pani Wiesława Sieńkowska, Sekretarz Gminy Pan Stanisław Siek, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury, Radny Rady Gminy Kazimierz Polczak złożyli na ręce kapelmistrza Ryszarda Gryciaka serdeczne gratulacje i podziękowania za pełną profesjonalizmu pracę artystyczną. Podziękowali wszystkim Członkom Orkiestry za niezwykłe zaangażowanie i obecność w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Podkreślili, że trudno wyobrazić sobie obchody świąt państwowych, gminnych i kościelnych bez udziału Orkiestry a prezentowany różnorodny repertuar, zawsze doskonale dopracowany, zachwyca, wzrusza i pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia. Członkom Orkiestry zostały wręczone kwiaty i statuetka oraz złożone życzenia dalszych sukcesów, satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Następnie zostały odczytane listy gratulacyjne: od Pana Henryka Mateja Starosty Powiaty Zamojskiego i Pana Mariana Bernata Wójta Gminy Sitno.

Życzenia członkom Orkiestry złożyli członkowie zaprzyjaźnionej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sitna działająca przy Centrum Kultury w Sitnie, którzy wspólnie z Wielopokoleniową Orkiestrą Dętą zagrali koncert jubileuszowy.

Obchody jubileuszowe zakończyła prezentacja multimedialna przedstawiająca historię orkiestry.

Skip to content