„BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK”– to słowa strażackiego etosu mówiące o szlachetnych postawach ludzi powołanych do służby w Straży Pożarnej. Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też bardzo piękną służbę. Od kilkunastu lat na Św. Floriana – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce zaprasza lokalnych strażaków do miejscowej szkoły na wspólne świętowanie. W tym roku uroczystość z okazji Dnia Strażaka odbyła się w dniu 6 maja 2016 roku.

W spotkaniu wzięli udział strażacy z Antoniówki, Ruszczyzny, Wolicy Śniatyckiej, Komarowa-Osady i Duba na czele z Panią Prezes Gminnego Zarządu OSP-Panią Wiesławą Sieńkowską i Komendantem Gminnego Zarządu OSP – Druhem Piotrem Grząśko. Obecni byli Prezes jednostki OSP w Komarowie-Osadzie Druh Józef Pawliszak, Honorowy Prezes miejscowej jednostki OSP Zdzisław Kupiec i Prezes Jerzy Łazar wraz z Druhami z Antoniówki. W uroczystości uczestniczyli też uczniowie i ich Rodzice. W gronie zaproszonych gości byli też Strażacy- emeryci.

Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości, a w swym przemówieniu podkreśliła rangę strażaków w lokalnym środowisku i złożyła życzenia z okazji ich święta. Uczniowie z klas I – III pod kierunkiem pani Anny Powroźnik przygotowały część artystyczną. Także ze strony strażaków padło wiele miłych słów. Dzieci otrzymały słodkie upominki. Był też wspólny poczęstunek. Wielką atrakcją okazał się pokaz samochodów strażackich. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali wyposażenie wozów. Ponadto strażacy przygotowali pokaz akcji ratunkowej.To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Dyrekcja Szkoły składa strażakom i przybyłym gościom serdeczne podziękowania za udział w uroczystości.

Skip to content